VII #ТәмлеМарафон проекты финалистлары билгеле булды

Хөрмәтле аш-су осталары һәм татар милли ризыкларын хуш иткән интернет-кулланучылар!

Без бүген күренекле татар аш-су остасы Юныс Әхмәтҗан улы Әхмәтҗановның туган көне (28.02.1927) уңаеннан 1 атна дәвамында (21-27 февраль көннәрне) үткәрелгән VII #ТәмлеМарафон проектына нәтиҗәләр ясадык һәм финалистларны билгеләдек. 

Проектта катнашучылар саны артты - "Тәмле марафон"да катнашырга быел 90 кеше теләк белдерде һәм аларның күпчелеге финалга барып җитә алды. Узган (алтынчы) "Тәмле марафон" проектында башка төбәкләрдән нибары 2 генә кеше катнашкан булса, бу юлы башка төбәкләрдән катнашучылар саны 10 га җитте (5 төбәктән аш-су осталары катнашты).

VII #ТәмлеМарафон проектында актив катнашкан һәм финалга узган һәркемне чын күңелдән котлыйбыз һәм 2 март көнне 14:00 сәгатьтә Казан шәһәренең үзәгендә урнашкан "Дворянское гнездо" ресторанында финал тантанасында көтеп калабыз! Тантананың хөрмәтле кунагы - Татарстанның атказанган артисткасы Айгөл Бариева!

Ихтирам белән, Татнетны үстерү фондының оештыру комитеты

VII #ТӘМЛЕМАРАФОН ФИНАЛИСТЛАРЫ ИСЕМЛЕГЕ

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ
Башкортостан Республикасы

  1. Арсланова Галия Җиһангир кызы
  2. Ахмадишина Рәүфә Гәделгәрәй кызы
  3. Вәлиәхмәтова Нурия Закир кызы
  4. Зайдуллина Лидия Ярис кызы
  5. Нурыева Сәрия Шамил кызы
  6. Суфиянова Гөлназ Раян кызы

Киров өлкәсе

  1. Мөхәммәтдинова Резидә Нурзада кызы

Омск өлкәсе

  1. Кармушакова Газизә Равильевна

Удмуртия Республикасы

  1. Салахова Гөлназ Марат кызы

Чувашия Республикасы

  1. Закирова Зилә Солтангәрәй кызы

ТАТАРСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
Азнакай районы

  1. Леснова Земфира Риф кызы

Актаныш районы

  1. Галимарданова Алисә Ансаф кызы
  2. Әхәтова Дилбәр Җиһангир кызы
  3. Муллаянова Эльмира Рәфкать кызы
  4. Рәхмәтуллина Айзилә Рамазан кызы
  5. Храмова Резидә Дөлкәфил кызы

Алабуга районы

  1. Йосыфова Флүзә Мөнәвир кызы

Арча районы

  1. Гилманова Кадрия Шәрипҗан кызы
  2. Ишморатова Әнисә Мөхәмәтдин кызы
  3. Кильметова Розалия Хафиз кызы
  4. Мөхәмәтшина Эльмира Госман кызы
  5. Низамова Эльмира Равил кызы

Балтач районы

  1. Бариева Миләүшә Илсур кызы
  2. Әхмәтҗанова Лилия Илсур кызы
  3. Әхмәтханова Нурзалия Васил кызы

Балык Бистәсе районы

  1. Газизҗанова Фәния Зиннәтулла кызы
  2. Гыйльметдинова Альмира Гомәр кызы
  3. Гыймадиева Гөлфирә Мөбәрәкҗан кызы
  4. Равзутдинова Мөслимә Гәптелбари кызы
  5. Толстова Евдокия Григорий кызы

Биектау районы

  1. Гарифуллина Зөһрә Рөстәм кызы

Буа районы

  1. Җиһаншина Хөрия Сәфәргәли кызы

Әлмәт районы

  1. Галиуллина Әлфия Гөбәй кызы
  2. Әюпова Әлфия Минзакир кызы
  3. Замалеева Гөлия Нәбиулла кызы
  4. Мартынычева Гөлфирә Мисхәт кызы
  5. Сөләйманова Ландыш Фоат кызы
  6. Хәсәнова Эльмира Әкдәс кызы 

Зәй районы

  1. Тучыбаева Нәзилә Рафик кызы
  2. Хамматова Гөлүзә Мөнәвәр кызы

Казан шәһәре

  1. Балтина Гөлия Нияз кызы
  2. Борһанова Лилия Әмир кызы
  3. Әскәрова Лилия Рәис кызы
  4. Мәҗитова Айгөл Локман кызы 
  5. Таҗиева Айгөл Ильдар кызы
  6. Шакирова Нурҗиһан Габдулла кызы
  7. Юсупова Рәмзия Рәүф кызы

Кама Тамагы районы

  1. Айсина Альбина Шәһит кызы
  2. Галиуллина Вәсилә Мәрхәб кызы
  3. Галиханова Гөлназ Илгиз кызы
  4. Гыймадиева Гөлнара Хәлим кызы
  5. Каюмова Эльвира Миндел кызы
  6. Шәрәфетдинова Гөлшат Шәфикъ кызы

Лаеш районы

  1. Гимадиева Резидә Вагыйз кызы
  2. Миннуллина Альмира Равиль кызы

Лениногорск районы

  1. Мортазина Зөлфирә Ядкәр кызы

Мамадыш районы

  1. Гәрәева Гөлназ Гафур кызы
  2. Мәхмүтова Татьяна Пётр кызы
  3. Мухиева Гөлсәрия Ясәви кызы
  4. Спиридонова Алсу Сәяф кызы

Менделеевск районы

  1. Мирзаянова Рәхилә Кирамиевна

Минзәлә районы

  1. Валиева Зифинә Мирхаҗиян кызы
  2. Камалова Эльмира Тәлгат кызы
  3. Нургалиева Юлия Иван кызы
  4. Шайхетдинова Фәүзия Миңнулла кызы

Мөслим районы

  1. Гараева Миләүшә Ранас кызы
  2. Маракина Роза Иван кызы
  3. Фазлыева Җәмилә Хамидулла кызы 
  4. Хәсәнова Миләүшә Кәшбетдин кызы

Сарман районы

  1. Гарипова Гүзәлия Нух кызы

Тәтеш районы

  1. Галимова Гөлчәчәк Садретдин кызы

Тукай районы

  1. Галиәхмәтова Энҗе Рафик кызы

Түбән Кама районы

  1. Галимова Зөмәрә Әхмәтхан кызы
  2. Солтанова Илүзә Ильшат кызы
  3. Яхина Земфира Габделәхәт кызы

Чистай районы

  1. Закирова Рушания Вахит кызы
  2. Ситдикова Гөлия Нургаяз кызы

Яр Чаллы шәһәре

  1. Рәхмәтуллина Алсу Шәрифҗан кызы

Яшел Үзән районы

  1. Сәйфетдинова Рәзинә Барый кызы
  2. Сибгатуллина Лилия Зәбихулла кызы

© "Татнетны үстерү фонды" коммерцияле булмаган оешмасы, 2013-2024. Барлык хокуклар якланган!

Адрес: 420021 Казан шәһәре, Каюм Насыйри урамы, 25
Телефон: +79600456353