IV #АвылымГүзәллеге финалистларын котлыйбыз!

#АвылымГүзәллеге онлайн-марафоны быел дүртенче мәртәбә үткәрелде.

Әлеге проект елдан-ел камилләшә, яңара бара. Быел проектның финалына чыгу өчен 7 көнә дәвамында алдан билгеләнгән темалар буенча мөмкин кадәр тулы һәм эчтәлекле язмалар урнаштырып барырга кирәк иде.

Проектта катнашырга барлыгы 90 гариза килде һәм алар арасыннан 70 марафончы проектның финалына үтте.

Барлык әлеге финалистларны 11 августта Апас районында үткәреләчәк #ӘдәбиСабантуе тантанасына чакырабыз һәм көтеп калабыз!

Катнашучыларның язмалары белән проектның рәсми сайтында танышырга мөмкин: https://vk.com/avilimguzallege.

ФИНАЛИСТЛАР ИСЕМЛЕГЕ:

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ

Башкортостан Республикасы

  1. Вәлиәхмәтова Нурия Закир кызы - Туймазы шәһәре (туган авылы - Ютазы районы Акбаш авылы)

Төмән өлкәсе

  1. Кучарова Сачитә Мәхмут кызы - Яркәү районы Чечкино (Тархан) авылы

ТАТАРСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ

Азнакай районы

  1. Хәйруллина(Шәфигуллина) Гөлнур Гамир кызы - Мәндәй авылы

Актаныш районы

  1. Муллаянова Эльмира Рәфкать кызы – Адай авылы
  2. Храмова Резидә Дөлкәфил кызы – Актанышбаш авылы
  3. Акмалова Ләйсән Рәфкать кызы – Күҗәкә авылы
  4. Сабитова Мәйсәрә Риф кызы – Тат.Әҗби авылы
  5. Галләмова Язилә Шәрхем кызы – Татар Суыксуы авылы
  6. Арсланова Алсу Илфар кызы – Чөгәнә авылы

Апас районы

  1. Моталлапова Ландыш Нурулла кызы – Олы Бакырчы авылы
  2. Җамалиева Лилия Хәйдәр кызы – Урта Балтай авылы

Арча районы

  1. Мөхәммәтдинова Халидә Хәмбәл кызы – Акчишмә авылы
  2. Төхвәтуллина Гөлназ Минәхмәт кызы – Апаз авылы
  3. Рамил Рафис улы Мөхетдин – Наласа авылы
  4. Шәйхетдинова Миләүшә Гыймадетдин кызы – Печмәнтау авылы
  5. Нигъмәтҗанова Фәридә Рафаэль кызы – Субаш-Аты авылы
  6. Бакиева Әлфия Тәлгать кызы – Тубән Оры авылы
  7. Ишморатова Әнисә Мөхәмәтдин кызы – Урта Сәрдә авылы
  8. Локманова Гөлшат Хәйдәр кызы – Шекә авылы
  9. Зарипова Чулпан Фрегат кызы – Шушмабаш авылы

Балтач районы

  1. Ганиева Гөлшат Илдус кызы – Көшкәтбаш авылы
  2. Гарифуллина Лилия Вагдаэль кызы – Көшкәтбаш авылы
  3. Камалова Гөлүсә Илсур кызы – Чепья авылы

Балык Бистәсе районы

  1. Газизҗанова Фәния Зиннәтулла кызы – Ямаш авылы
  2. Толстова Евдокия Григорий кызы – Бирдебәк авылы
  3. Мөхәммәтрәхимова Рәзилә Наил кызы – Яңа Арыш авылы
  4. Нуриева Тәнзилә Габдрахман кызы – Яңа Арыш авылы

Биектау районы

  1. Шәяхмәтова Гөлгенә Тәлгат кызы – Ташлы Кавал авылы

Буа районы

  1. Алиуллова Сәфинә Сабит кызы – Яңа Тинчәле авылы

Әгерҗе районы

  1. Шакирова Рузалия Ринат кызы – Салагыш авылы

Әлки районы

  1. Минсәгыйрова Гөлүзә Нәсыйх кызы – Татар Борнае авылы

Әлмәт районы

  1. Миннегалимова Гөлнур Фазыл кызы – Мәмәт авылы
  2. Низамова Гөлнара Әнәс кызы – Мәмәт авылы
  3. Галиуллина Әлфия Гөбәй кызы – Әлмәт шәһәре (туган авылы - Оренбург өлкәсе Науруз авылы)
  4. Замалеева Гөлия Нәбиулла кызы – Байлар авылы
  5. Сафина Минзәлә Мәнәф кызы – Әлмәт шәһәре (туган авылы - Башкортостан Республикасы Бишбүләк районы Усак-Кичү авылы)

Зәй районы

  1. Җиһаншина Рәмзия Сөләйман кызы – Куш-Елга (Ашыт) авылы

Казан шәһәре

  1. Гатауллина Гөлнара Равил кызы – Казан шәһәре (туган авылы - Теләче районы Югары Кибәхуҗа авылы)

Кама тамагы районы

  1. Айсина Альбина Шәһит кызы – Олы Салтык авылы

Кукмара районы

  1. Аглиуллина Минзәлия Габдрафик кызы – Байлангар авылы
  2. Габдерахманова Гөлия Минзөфәр кызы – Чишмә-Баш авылы

Лаеш районы

  1. Вәлиев Фәнис Фарук улы – Габишево авылы

Лениногорск районы

  1. Мортазина Рүзилә Реналь кызы – Мөэмин-Каратай авылы
  2. Рахманова-Шәмсуарова Ләйсән Таһир кызы – Мөэмин-Каратай авылы
  3. Шәмсуаров Таһир Ярулла улы – Мөэмин-Каратай авылы
  4. Хәбибуллина Айгөл Фәнзәт кызы – Ормышлы авылы

Мамадыш районы

  1. Гәрәева Гөлназ Гафур кызы – Яңа Комазан (Көек-Ерыкса) авылы
  2. Шарифуллина Галина Петр кызы – Дүсмәт авылы

Минзәлә районы

  1. Зифинә Вәлиева – Иске Матвеевка авылы 

Мөслим районы

  1. Хасанова Миләүшә Кәшбетдин кызы – Вәрәшбаш авылы
  2. Минһаҗетдинова Чулпан Райхан кызы – Михайловка авылы

Нурлат районы

  1. Ахунҗанова Зөлфия Тәлгать кызы – Кәкре Атау авылы
  2. Шамсуварова Гөлүсә Сәмигулла кызы – Кәкре Атау авылы
  3. Шәйхетдинова Рәзилә Вахит кызы – Кәкре Атау авылы
  4. Мугинова Назлыгэл Насыйх кызы – Кычытканлы авылы

Саба районы

  1. Галимҗанова Равилә Габделбәр кызы – Керәнне авылы
  2. Шафикова Гөлнар Илдар кызы – Тимершык авылы

Сарман районы

  1. Хәлиуллина Гөләндәм Гөлүс кызы – Илексаз авылы

Теләче районы

  1. Сабиржанова Энҗе Гафур Кызы – Лесной бистәсе
  2. Зөлфия Ибраһимова Васыйл кызы – Олы Кибәхуҗа авылы
  3. Газизова Рузалия Шамил кызы – Олы Мишә авылы
  4. Рәхмәтуллина Наилә Васил кызы – Сауш авылы
  5. Исламова Диләрә Мансур кызы – Югары Мәтәскә авылы

Тукай районы

  1. Галиәхмәтова Энҗе Рафик кызы – Калмия авылы

Чирмешән районы

  1. Әгъләмова Гөлшат Әмин кызы – Әмир авылы
  2. Шумилова Нурҗиһан Азат кызы – Туймәт авылы

Ютазы районы

  1. Камаева Гөлнар Рәшит кызы – Акбаш авылы
  2. Әһлиева Зөлфия Мөслих кызы – Бәйрәкә-Тамак авылы

Яңа Чишмә районы

  1. Мусина Рәмзия Рәфыйкь кызы – Чертуш авылы

Яшел Үзән районы

  1. Сәйфетдинова Рәзинә Барый кызы – Мулла Иле авылы
  2. Зарипова Фәүзия Нурый кызы – Олы Җәке авылы

© "Татнетны үстерү фонды" коммерцияле булмаган оешмасы, 2013-2024. Барлык хокуклар якланган!

Адрес: 420021 Казан шәһәре, Каюм Насыйри урамы, 25
Телефон: +79600456353