III #авылымгүзәллеге (2022 ел) финалистларын котлыйбыз!

Татарстан Республикасы авылларына багышланган #авылымгүзәллеге онлайн проекты тәмам һәм аның финалистлары да билгеле. Без чын күңелдән финалистларны котлыйбыз, аларның авылларына үсеш теләп калабыз!

Проектның финалистлары арасыннан 1, 2, 3 урыннарны жюри сайлап ала һәм җиңүчеләр Әдәби Сабан туенда бүләкләнәчәк.

ФИНАЛИСТЛАР ИСЕМЛЕГЕ:

РОССИЯ ФЕДЕРАЦИЯСЕ

Ульяновск өлкәсе

  1. Гүзәл Наиль кызы Орлова, Барыш районы, Старотимошкино авылы

ТАТАРСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ

Актаныш районы

  1. Акмалова Ләйсән Рәфкать кызы, Күҗәкә авылы    
  2. Арсланова Алсу Илфар кызы, Чөгәнә авылы
  3. Галләмова Язилә Шәрхем кызы, Татар Суыксуы авылы
  4. Муллаянова Эльмира Рәфкать кызы, Адай авылы
  5. Нәгыймова Гөлсәрия Әхсән кызы, Иске Кормаш авылы
  6. Нургалиева Гүзәлия Гакиф кызы, Татар Ямалы авылы

Апас районы

  1. Җамалиева Лилия Хәйдәр кызы, Урта Балтай авылы
  2. Моталлапова Ландыш Нурулла кызы, Олы Бакырчы авылы
  3. Сафиуллина Гөлия Нияз кызы, Болын-Балыкчы авылы    

Арча районы

  1. Бариева Эльвира Шамил кызы, Шушмабаш авылы    
  2. Борһанова Фәридә Альберт кызы, Каенсар авылы
  3. Валиева Миләүшә Фарух кызы, Күпербаш авылы
  4. Габитова Гөлфия Әмин кызы, Иске Кишет авылы
  5. Гайнетдинова Алсу Азат кызы, Мөндеш авылы
  6. Гыйбадуллина Ильмира Габделхак кызы, Югары Мәтәскә авылы
  7. Локманова Гөлшат Хәйдәр кызы, Шекә авылы
  8. Низамова Эльмира Равил кызы, Пөшәңгәр авылы

Балтач районы

  1. Caфиуллина Әлфинур Габдулла кызы, Чутай авылы
  2. Ганиева Гөлшат Илдус кызы. Көшкәтбаш авылы
  3. Гарифуллина Лилия Вагдаэль кызы,  Көшкәтбаш авылы
  4. Нәҗипова Илзия Нуретдин кызы,  Куныр.авылы

Балык Бистәсе районы

  1. Вәлиуллина Рузилә Вәсил кызы, Бирдебәк авылы
  2. Газизҗанова Фәния Зиннәтулла кызы, Ямаш авылы
  3. Әхмәдуллина Гөлүсә Габделхәй кызы, Түбән Тегермәнлек авылы
  4. Мөхәммәтҗанова Резеда Равил кызы, Балык Бистәсе авылы
  5. Нуриева Тәнзилә Габдрахман кызы, Яңа Арыш авылы
  6. Равзутдинова Мөслимә Гәптелбари кызы, Балык Бистәсе ш.т.п.
  7. Толстова Евдокия Григорий кызы, Бирдебәк авылы

Биектау районы

  1. Шәяхмәтова Гөлгенә Тәлгат кызы, Ташлы Кавал авылы

Әгерҗе районы

  1. Хикматуллина Чулпан Азат кызы, Ямурза авылы

Әлмәт районы

  1. Гөлия Нәбиулла кызы Замалеева, Байлар авылы
  2. Купаева Лилия Әгъдәс кызы, Бишмунча авылы

Зәй районы

  1. Биктимирова Рәмилә Тимергазыйм кызы, Бигеш авылы
  2. Гарифуллина Илһамия Рәис кызы,  Югары Пәнәче авылы
  3. Җиһаншина Рәмзия Сөләйман кызы, Югары Пәнәче авылы
  4. Җиһаншина Рәмзия Сөләйман кызы, Куш-Елга авылы

Казан шәһәре

  1. Вәлиева Әминә Альмир кызы, Дәрвишләр бистәсе

Кама Тамагы районы

  1. Айсина Альбина Шәһит кызы, Олы Салтык авылы
  2. Галиханова Гөлназ Илгиз кызы. Бәрлегужа авылы
  3. Зыятдинова Венера Госман кызы, Олы Кариле авылы

Кукмара районы

  1. Нурсил Рамазан, Шепшеңәр авылы

Ленининогорск районы

  1. Мортазина Зөлфирә Ядкәр кызы, Иске Иштирәк авылы
  2. Мөхәммәтҗанова Зөлфия Мөкатдәс кызы, Куакбаш авылы

Мамадыш районы

  1. Гарипова Гөлсинә Фәйзетдин кызы, Югары Сон авылы    
  2. Гөлназ Гафур кызы Гәрәева, Яңа Комазан (Көек-Ерыкса) авылы
  3. Файзрахманова Эльмира Дияттин кызы, Югары Кыерлы авылы

Минзәлә районы

  1. Гыйләҗева Зөләйха Габделәхәт кызы, Яңа Мәлкән авылы
  2. Мәҗитова Айгөл Локман кызы,  Бикбау авылы
  3. Шәйхетдинова Альбина Фаил кызы, Дәвек авылы

Мөслим районы

  1. Гараева Миләүшә Ранас кызы, Иске Карамалы авылы
  2. Минһаҗетдинова Чулпан Райхан кызы, Михайловка авылы

Нурлат районы

  1. Ахунҗанова Зөлфия Тәлгать кызы, Кәкре Атау авылы

Саба районы

  1. Сабирова Айгөл Марсель кызы, Байлар Сабасы ш.т.б.
  2. Сибагатова Фәнзия Илхам кызы, Тимершык авылы
  3. Фатихова Гөлүсә Рамазан кызы, Олы Кибәче авылы
  4. Шафикова Гөлнар Илдар кызы, Тимершык авылы

Теләче районы

  1. Газизова Рузалия Шамил кызы, Олы Мишә авылы
  2. Миннебаева Дамира Рамил кызы, Җәнәй авылы
  3. Наилә Васил кызы Рәхмәтуллина, Сауш авылы
  4. Сабирҗанова Энҗе Гафур кызы, Лесной бистәсе

Тәтеш районы

  1. Галимова Гөлчәчәк Садертдин кызы, Келәш авылы
  2. Хәйруллина Зөбәржәт Ибраһим кызы, Зур Әтрәч авылы
  3. Хәйруллина Диләрә Иршат кызы, Зур Әтрәч авылы

Теләче районы

  1. Рәхмәтуллина Альбина Альберт кызы, Казаклар авылы

Тукай районы

  1. Габдрахманова Айсылу Гайнемөхәмәт кызы, Сәет авылы
  2. Галиәхмәтова Энҗе Рафик кызы, Калмия авылы
  3. Сәетгәрәева Рәзинә Габделбәр кызы, Биклән авылы

Түбән Кама районы

  1. Таипова Нәзилә Салих кызы, Кызыл Чапчак авылы

Чирмешән районы

  1. Гатина Айгөл Гомәр кызы, Утыз Имән авылы
  2. Гимранова Мәйсәрә Әбелвафа кызы, Бәркәтә авылы

Чистай районы

  1. Хөснуллина Алсу Рифгат кызы, Исләй авылы

Яшел Үзән районы

  1. Сәйфетдинова Рәзинә Барый кызы, Мулла Иле авылы

© "Татнетны үстерү фонды" коммерцияле булмаган оешмасы, 2013-2022. Барлык хокуклар якланган!

Адрес: 420021 Казан шәһәре, Каюм Насыйри урамы, 25
Телефон: +79600456353