VI Дөньякүләм #әдәбимарафон проекты финалистлары тантанага чакырулы!

Татар әдәбиятын сөюче, китап укырга яратучы хөрмәтле дуслар!

2019 нчы елның беренче өч атнасы дәвамында ВКонтакте социаль челтәре кысаларында үткәрелгән VI Дөньякүләм #әдәбимарафон онлайн-проектына нәтиҗәләр ясалды һәм финалистлар билгеле булды! Марафонда катнашырга теләк белдергән 370 кеше арасыннан 345 кеше марафонның ахырына кадәр барып җитә алдылар, ягъни 21 көн дәвамында бер көн дә калдырмый татарча китаплар һәм журналлар укыдылар, ә укыган әсәрләрдән иң кызыклы өзекләрне #әдәбимарафон хэштегы белән ВКонтакте социаль челтәрендә үзләренең аккаунтларында урнаштырып бардылар.

Финалистларны бүләкләү тантанасы 1 март көнне республикабызның Лаеш шәһәрендә, Лебедев урамы, 30 нчы йорт адресы буенча урнашкан район мәдәният йортында үткәреләчәк. Тантана 11:00 сәгатьтә башланып китәчәк.

Финалистларны бүләкләү тантанасында китап укучылар бүләкләр генә алып калмаячаклар, танылган язучылар белән очрашачаклар, алардан автограф ала алачаклар, фотога төшәчәкләр, һәм, әлбәттә, үзара күрешәчәкләр. Тантанага килгән китап укучылар алдында проектның җитәкчесе, Татнетны үстерү фонды директоры Раил Гатауллин махсус тренинг белән дә чыгыш ясаячак дип көтелә. Бу көнне Казаннан Лаешка һәм Лаештан Казанга финалистларны LeDi Travel туристик агентлыгы ярдәме белән заказ бирелгән махсус автобуслар йөртәчәк. Тантананың барышын яктыртырга телевидение һәм матбугат чаралары чакырулы.

Финалистлар исемлеге: 

Башкортостан Республикасы

  1. Хәбибуллина Гөлназ Нүрдәүләт кызы БР, Кушнаренко районы Байталлы авылы
  2. Хәбибуллина Зәлия Хәниф кызы БР, Кушнаренко районы Байталлы авылы 

Омск өлкәсе

  1. Чумарова Фагыйлә Алимулла кызы Омск өлкәсе, Омск шәһәре

Удмуртия Республикасы

  1. Галиев Айдар Рафикъ улы Удмуртия Республикасы, Ижау шәһәре
  2. Галиева Лилия Әбүзәр кызы Удмуртия Республикасы, Ижау шәһәре
  3. Гиззатуллина Рәмзия  Удмуртия Республикасы, Ижау шәһәре

Татарстан Республикасы

Казан шәһәре

  1. Гаптулаҗянова Аделина Марсель кызы ТР, Казан шәһәре
  2. Мухарлямова Әдилә Рустям кызы ТР, Казан шәһәре
  3. Мәҗитова Айгөл Локман кызы ТР, Казан шәһәре
  4. Мясагутова Айзилә Фамил кызы ТР, Казан шәһәре
  5. Бикмуллина Алинә Фарис кызы ТР, Казан шәһәре
  6. Фәсхтдинова Алсинә Сәет кызы ТР, Казан шәһәре
  7. Тимерова Альбина Наил кызы ТР, Казан шәһәре
  8. Закирова Альмира Хәнәфи кызы ТР, Казан шәһәре
  9. Мостафина Әлфия Вахит кызы ТР, Казан шәһәре
  10. Насибуллова Гүзәл  ТР, Казан шәһәре
  11. Сафиуллина Гүзәл Илдус кызы ТР, Казан шәһәре
  12. Гиниатуллина Гөлия Шайнур кызы ТР, Казан шәһәре
  13. Вәлиева Гөлназ Хәбибрахман кызы ТР, Казан шәһәре
  14. Туктарова Гөлназ  ТР, Казан шәһәре
  15. Гатауллина Гөлнара Равил кызы ТР, Казан шәһәре
  16. Ислямова Гөлнара Шәүкәт кызы ТР, Казан шәһәре
  17. Гарифуллина Гөлфирә  Гаптелбәр кызы ТР, Казан шәһәре
  18. Ситдыйкова Гөлшат Муллаян кызы ТР, Казан шәһәре
  19. Ягфарова Зөлфия Зөлфәиз кызы ТР, Казан шәһәре
  20. Халикова Исламия Ильяс кызы ТР, Казан шәһәре
  21. Шарифуллина Ландыш Зөфәр кызы ТР, Казан шәһәре
  22. Ибраева Ләйсән  ТР, Казан шәһәре
  23. Шакирова Лилия  ТР, Казан шәһәре
  24. Фәттахова Ләвисә Рашид кызы ТР, Казан шәһәре
  25. Мөхәммәтшина Миләүшә  ТР, Казан шәһәре
  26. Зарипова Миләүшә Гаделҗан кызы ТР, Казан шәһәре
  27. Насреддинова Наилә Илнур кызы ТР, Казан шәһәре
  28. Шакирова Нурҗиһан Габдулла кызы ТР, Казан шәһәре
  29. Халикова Нурфия Райнур кызы ТР, Казан шәһәре
  30. Гатауллин Раил Мәүлет улы ТР, Казан шәһәре
  31. Гирфанов Раниль Рәис улы ТР, Казан шәһәре
  32. Төхфәтуллина Рания  ТР, Казан шәһәре
  33. Нәҗипова Раушания Шамил кызы ТР, Казан шәһәре
  34. Зәйнуллина Рәзилә Мөхтәр кызы ТР, Казан шәһәре
  35. Шәйхелова Сәрбиназ Фәнис кызы ТР, Казан шәһәре
  36. Вәлиева Сөмбел Миңнулла кызы ТР, Казан шәһәре
  37. Шәехова Фәйрүзә Рамил кызы ТР, Казан шәһәре
  38. Абдуллина Фәүзия  ТР, Казан шәһәре
  39. Нәбиуллина Фәхирә Малик кызы ТР, Казан шәһәре
  40. Имамова (Хәсәншина) Фирдәвес Исхак кызы ТР, Казан шәһәре
  41. Халикова Хәнифә Ильяс кызы ТР, Казан шәһәре
  42. Галиева Чулпан Илсур кызы ТР, Казан шәһәре
  43. Зиннурова Эльвира Наиль кызы ТР, Казан шәһәре
  44. Сафина Эльвира  ТР, Казан шәһәре
  45. Абитова Язилә Сәлим кызы ТР, Казан шәһәре
  46. Заһирова Нурия Наил кызы ТР, Казан шәһәре
  47. Сөләйманова Ханә Хәйдәрҗан кызы ТР, Казан шәһәре
  48. Минвәлиева Алсинә Харис кызы ТР, Казан шәһәре 
  49. Гаязова Лилия Рахимулла кызы ТР, Казан шәһәре 
  50. Гильманов Рияз Рәис улы ТР, Казан шәһәре 

Яр Чаллы шәһәре

  1. Әхмәтгалиева Айгөл Габдулла кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре
  2. Мәрдәнова Гүзәл Фәрит кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре
  3. Газизова Гөлназ Җәүдәт кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре
  4. Мирзаһитова Ләйлә Габдулхай кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре
  5. Фәттахова Лилия Рәфхәт кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре
  6. Хәертдинова Ләйсән Дамир кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре
  7. Богданова Мәйсәрә Масхут кызы ТР, Яр Чаллы шәһәре

Азнакай районы

  1. Шәйхулова Миләүшә Фәгыйль кызы ТР, Азнакай районы Җиңү бистәсе
  2. Фәтхетдинова Альбина Фирдәвес кызы ТР, Азнакай районы Мәндәй авылы

Аксубай районы

  1. Сафиуллина Тәнзилә Зәкиулла кызы ТР, Аксубай районы Чувенорускино авылы

Актаныш районы

  1. Әхмәтова Рәмзия Шәех кызы ТР, Актаныш районы Уразай авылы

Алабуга районы

  1. Газизова Әлфия Илсур кызы ТР, Алабуга шәһәре
  2. Фәтхетдинова Рәсимә Гасим кызы ТР, Алабуга шәһәре

Алексеевск районы

  1. Кутуева Роза Мәгъсүм  кызы ТР, Алексеевск районы Алексеевск
  2. Миндубаева Нәзирә Хәсән кызы ТР, Алексеевск районы Урманасты Шынталысы авылы 

Апас районы

  1. Җәләлетдинова Айгөл Илшат кызы ТР, Апас районы
  2. Шиһабиева Ләйлә Искәндәр кызы ТР, Апас районы
  3. Әхмәдуллина Азалия Илмир кызы ТР, Апас районы
  4. Мингазеева  Камилә  Фирдүс кызы ТР, Апас районы
  5. Хатыпова Камилә Руслан кызы ТР, Апас районы
  6. Зәкиева  Ләйсән  Илшат кызы ТР, Апас районы
  7. Афанасьева Анастасия Александр кызы ТР, Апас районы
  8. Тимершина Сәвия Мәлик кызы ТР, Апас районы
  9. Мифтахова Эльвина Рөстәм кызы ТР, Апас районы
  10. Гәрәева Энҗе Рафаэль кызы ТР, Апас районы
  11. Җаппарова Энҗе Ильяс кызы ТР, Апас районы
  12. Җәләлетдинова Адилә Илдар кызы ТР, Апас районы 
  13. Вәлиева  Камилә  Рамил кызы ТР, Апас районы 
  14. Зыятдинова Чулпан Хәйдәр кызы ТР, Апас районы 
  15. Дәүләтшина Гүзәл  ТР, Апас районы Апас поселогы
  16. Борһанетдинова Алия Хамис кызы ТР, Апас районы Апас поселыгы
  17. Борһанетдинова Регина Ленар кызы ТР, Апас районы Апас поселыгы
  18. Борһанетдинов Ленар Рим улы ТР, Апас районы Апас поселыгы
  19. Борһанетдинова Рәзинә Ленар кызы ТР, Апас районы Апас поселыгы
  20. Бикмөхәммәтова Лилия Шәһит кызы ТР, Апас районы Апас поселыгы
  21. Миннубаева Альбина Фәргать кызы ТР, Апас районы Борнаш авылы
  22. Хусаинова Гөлнара Хәлим кызы ТР, Апас районы Дәвеш авылы
  23. Зәйнетдинова Зилә Руслан кызы ТР, Апас районы Каратун станциясе
  24. Шиһабетдинова Гөлнур Фазыл кызы ТР, Апас районы Каратун станциясе
  25. Лотфуллина Ләйсән Марат кызы ТР, Апас районы Каратун станциясе
  26. Хәбибуллина Роза Рөстәм кызы ТР, Апас районы Кече Куккуз авылы
  27. Шәвәлиева Динә Марс кызы ТР, Апас районы Морзалар авылы
  28. Шәвәлиева Раилә Хәйдәр кызы ТР, Апас районы Морзалар авылы
  29. Зиятдинова Люзия Равил кызы ТР, Апас районы Чирмешән авылы 
  30. Рахматуллина Алсинә Айрат кызы ТР, Апас районы Шәмәк авылы
  31. Мусин Ранис Рәмис улы ТР, Апас районы Югары Балтай авылы

Арча районы

  1. Рамазанова Розалия Гарифулла кызы ТР, Арча районы Арча шәһәре
  2. Шарбатова Адилә Шухрат кызы ТР, Арча районы Арча шәһәре
  3. Ибраһимова Ләйсән Фердинат кызы ТР, Арча районы Арча шәһәре
  4. Кильметова Розалия Хафиз кызы ТР, Арча районы Арча шәһәре
  5. Газизова Эльмира Илгиз кызы ТР, Арча районы Арча шәһәре
  6. Равилова Эльмира Илсур кызы ТР, Арча районы Арча шәһәре
  7. Шәфигуллина Лилия Әгъзәм кызы ТР, Арча районы Иске Айван авылы
  8. Зарипова Гөлфирә  ТР, Арча районы Казаклар авылы
  9. Әюпова Рания Фирдүс кызы ТР, Арча районы Кушлавыч авылы
  10. Гарипова Венера Рашат кызы ТР, Арча районы Өчиле авылы
  11. Зиятова Дилбәр Хәлил  кызы ТР, Арча районы Өчиле авылы
  12. Нигъмәтҗанов Рүзия Мәхмүт кызы ТР, Арча районы Өчиле авылы
  13. Галәветдинова Гөлфия Надир кызы ТР, Арча районы Пөшәңгәр авылы
  14. Шәвәлиева Илүзә Ингель кызы ТР, Арча районы Пөшәңгәр авылы
  15. Шәрифуллина Рәзилә Рәмис кызы ТР, Арча районы Пөшәңгәр авылы
  16. Низамова Эльмира Равил кызы ТР, Арча районы Пөшәңгәр авылы
  17. Зиннатова Виолетта Ильдар кызы ТР, Арча районы Сөрде авылы
  18. Вәлиева Альбина  ТР, Арча районы Түбән Оры авылы
  19. Яруллина Рәсимә Рахматулла кызы ТР, Арча районы Түбән Оры авылы
  20. Рәхимҗанова Әлфия Мансур кызы ТР, Арча районы Урта Пошалым авылы
  21. Сәләхова Гүзәлия Рафаэловна ТР, Арча районы Хәсәншәех авылы
  22. Җамалиева Альбина Минзыя кызы ТР, Арча районы Яңа Кишет авылы

Балтач районы

  1. Әхмәтгалиев Алмаз  ТР, Балтач районы Кариле авылы
  2. Галимова Гөлгенә Раушан кызы ТР, Балтач районы Көшкәтбаш авылы
  3. Гарифуллина Лилия Вагдаэль кызы ТР, Балтач районы Көшкәтбаш авылы
  4. Алексеева Нәзирә Зөфәр кызы ТР, Балтач районы Югары Субаш
  5. Антонова Нәфисә Гарифулла кызы ТР, Балтач районы Югары Субаш авылы
  6. Гатауллина Миләүшә Яхья кызы ТР, Балтач районы Югары Шубан авылы

Балык Бистәсе районы

  1. Мөхәммәтҗанова Резеда Равил кызы ТР, Балык Бистәсе районы Балык Бистәсе 
  2. Бәдретдинова Гүзәлия Нургали кызы ТР, Балык Бистәсе районы Корноухово авылы
  3. Гайсина Гөлфия Габделзөфәр кызы ТР, Балык Бистәсе районы Котлы-Бүкәш авылы
  4. Гыймадиева Гөлфирә Мөбәрәкҗан кызы ТР, Балык Бистәсе районы Мәмле Казаклар Чаллысы авылы
  5. Гыймадиев Ильяс Марат улы ТР, Балык Бистәсе районы Мәмле Казаклар Чаллысы авылы
  6. Мөбәракшина Әлфинур Әдип кызы ТР, Балык Бистәсе районы Олы Елга авылы
  7. Хәбибрахманова Исламия Илһам кызы ТР, Балык Бистәсе районы Таулар авылы
  8. Әхмәдуллина Гөлүсә Гәбделхәй кызы ТР, Балык Бистәсе районы Түбән Тегермәнлек авылы
  9. Гарипова Зөлфирә Зөлфәт кызы ТР, Балык Бистәсе районы Урахча авылы
  10. Шәрәфеева Алсинә Әнәс кызы ТР, Балык Бистәсе районы Яншык авылы
  11. Мөхәммәтрәхимова Рәзилә Наил кызы ТР, Балык Бистәсе районы Яңа Арыш авылы
  12. Гайнуллина Гөлфизә Илгиз кызы ТР, Балык Бистәсе ш.т.п.
  13. Гайнетдинова Люция Хәбибрахман кызы ТР, Балык Бистәсе Югары Ырга авылы 

Баулы районы

  1. Яруллина Рима Радик кызы ТР, Баулы районы Баулы шәһәре
  2. Мәҗитова Сәлия Әхәт кызы ТР, Баулы районы Исергәп авылы

Биектау районы

  1. Низамиева Әлфинур Нуртдин кызы ТР, Биектау районы Айбаш авылы
  2. Хәмидуллина Гүзәл Хөрмәт кызы ТР, Биектау районы Айбаш авылы
  3. Закирова Гүзәл Илгиз кызы ТР, Биектау районы Алат авылы
  4. Вафина Зөлфия Равил кызы ТР, Биектау районы Биектау авылы
  5. Шәйхетдинова Лилия Әлфрит кызы ТР, Биектау районы Биектау авылы
  6. Сәмигуллина Лилия Хәниф кызы ТР, Биектау районы Биектау авылы 
  7. Хисмәтуллина Лилия Таһир кызы ТР, Биектау районы Дөбьяз авылы
  8. Галимова Гөлнар Гыйниятулла кызы ТР, Биектау районы Әлдермеш авылы
  9. Хидиятуллина Рәмзия Рафик кызы ТР, Биектау районы Каенлык авылы
  10. Низамиева Лилия Рәшит кызы ТР, Биектау районы Казаклар авылы
  11. Низамиева Ралия Рәдис кызы ТР, Биектау районы Казаклар авылы
  12. Гатиятова Гөлшат Рәфыйк кызы ТР, Биектау районы Коркачык авылы
  13. Фәйзиева Әсилә Рамил кызы ТР, Биектау районы Мүлмә авылы
  14. Зарипова Әлфинур Гадбелхак кызы ТР, Биектау районы Олы Ковал авылы 
  15. Нигъмәтҗанова Алсу Рәшит кызы ТР, Биектау районы Өмбе авылы
  16. Лотфуллина Гәлира Хәрмәт кызы ТР, Биектау районы Өнсә авылы
  17. Ахмадуллина Алия Шамил кызы ТР, Биектау районы Сая авылы
  18. Әхмәдиева Йолдыз Рафис кызы ТР, Биектау районы Сая авылы
  19. Әхмәдиева Нурия Зәкәрия кызы ТР, Биектау районы Сая авылы
  20. Сəлəхова Эльвира Рəдиф кызы ТР, Биектау районы Сая авылы
  21. Усманова Ландыш Фәрит кызы ТР, Биектау районы Сая авылы
  22. Гыйләҗиева Рамилә Рәшит кызы ТР, Биектау районы Сая авылы
  23. Газимзянова Гүзәл Ислам кызы ТР, Биектау районы Туктамыш авылы
  24. Гайниева Гүзәл Раил кызы ТР, Биектау районы Чернышевка авылы
  25. Хәбибуллина Рәйнә Рәшит кызы ТР, Биектау районы Чыршы авылы
  26. Гәрәева Лилия Мәҗит кызы ТР, Биектау районы Чыршы авылы
  27. Шакирова Гөлназ Илшат кызы ТР, Биектау районы Шигали
  28. Әхмәтҗанова Ландыш Фәрхәт кызы ТР, Биектау районы Юртыш авылы 
  29. Сираҗиева Светлана Исмәгыйль кызы ТР, Биектау районы Яңавыл авылы 

Буа районы

  1. Хисамова Рамилә Рамис кызы ТР, Буа шәһәре 

Әгерҗе районы

  1. Харисова Наилә Ясәви кызы ТР, Әгерҗе районы Әгерҗе шәһәре
  2. Каюмова Фәридә Нәгыйм кызы ТР, Әгерҗе районы Кадыбаш авылы

Әлки районы

  1. Ситдыйкова Гүзәл Нияз кызы ТР, Әлки районы Базарлы Матак авылы
  2. Зәйнуллина Гөлшат Нурсәлим кызы ТР, Әлки районы Татар Әхмәте авылы
  3. Хәйруллина Лилия Әхәт кызы ТР, Әлки районы Татар Әхмәте авылы
  4. Мингалимова Наилә Нәбиулла кызы ТР, Әлки районы Түбән Әлки авылы
  5. Хөсәинова Радия Хаертдин кызы ТР, Әлки районы Чуаш Кичүе авылы 

Әлмәт районы

  1. Сабирова Эльмира Рамил кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  2. Әхмәдиева Айгөл Мизхәт кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  3. Галиева Айсылу Фәнис кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  4. Гаптелхакова Ализә Фаил кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  5. Замалеева Гөлия Нәбиулла кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  6. Гаптелхакова Гөлнур Язкар кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  7. Фәрхетдинова Диана Рәис кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  8. Сөләйманова Ландыш Фоат кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  9. Фәрхетдинова Лилия Нәсыйх кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  10. Бикмуллина Миләүшә Фәрид кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  11. Гаффарова Наилә Әхтәм кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  12. Бикмуллина Нурания Билсур кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  13. Низамиева Фәһимә Кәрим кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре
  14. Хуббуллина Алсу Фәргать кызы ТР, Әлмәт районы Әлмәт шәһәре

Әтнә районы

  1. Cадриева Алия Габдулла кызы ТР, Әтнә районы Күәм авылы
  2. Фатыйхова Фәридә Харис кызы ТР, Әтнә районы Түбән Шашы авылы

Зәй районы

  1. Биктимирова Рамилә Тимергазим кызы ТР, Зәй районы
  2. Маликова Айгөл Халит кызы ТР, Зәй районы Бигеш авылы
  3. Мөхәммәтшина Альбина Ясир кызы ТР, Зәй районы Бура-Киртә авылы
  4. Кузнецова Лариса Николай кызы ТР, Зәй районы Түбән Биш авылы        
  5. Мурзина Гүзәл Миргалим кызы ТР, Зәй районы Чыбыклы авылы
  6. Гиниятуллина Люция Сингат кызы ТР, Зәй шәһәре
  7. Хәйретдинова Фәридә Салих кызы ТР, Зәй шәһәре

Кайбыч районы

  1. Васильева Римма Николаевна ТР, Кайбыч районы Иске Тәрбит авылы
  2. Мусина Исламия Мирхәт кызы ТР, Кайбыч районы Морза Бәрлебашы авылы
  3. Салахова Флюзия Дамир кызы ТР, Кайбыч районы Олы Кайбыч авылы

Кама Тамагы районы

  1. Зыятдинова Венера Гусман кызы ТР, Кама Тамагы районы Олы Кариле авылы

Кукмара районы

  1. Хисмәтова Айсылу Хадиулла кызы ТР, Кукмара районы
  2. Абдуллина Чулпан Атлас кызы ТР, Кукмара районы Балыклы авылы
  3. Гибадуллина Ленара Гыйльметдин кызы ТР, Кукмара районы Өркеш авылы
  4. Әкбәрова Ләйсән Рәүф кызы ТР, Кукмара районы Ядегәр авылы
  5. Әкбәрова Назлыгөл Фәргать кызы ТР, Кукмара районы Ядегәр авылы
  6. Мусина Эльвира Муллахтәм кызы ТР, Кукмара шәһәре

Лаеш районы

  1. Галләмова Гүзәл Ибраһим кызы ТР, Лаеш районы Имәнкискә авылы
  2. Гаянова Кәүсәрия Гаяз кызы ТР, Лаеш районы Имәнкискә авылы

Лениногорск районы

  1. Хәертдинова Халисә Гасыйм кызы ТР, Лениногорск шәһәре

Мамадыш районы

  1. Габдрафикова Алсу Илдус кызы ТР, Мамадыш шәһәре
  2. Спиридонова Алсу Саяф кызы ТР, Мамадыш шәһәре
  3. Гатауллина Нәзирә Мансур кызы ТР, Мамадыш шәһәре
  4. Шаһиева Энҗе Рафаил кызы ТР, Мамадыш шәһәре
  5. Хафизова Чулпан Рәис кызы ТР, Мамадыш шәһәре
  6. Ганиуллина Фирая Нәгыймулла кызы ТР, Мамадыш районы
  7. Хайбуллина Зөбәрҗәт Габделхак кызы ТР, Мамадыш районы Берсут-Сукачи авылы
  8. Әлмиева Гөлнур Нургаян кызы ТР, Мамадыш районы Кама урман хуҗалыгы бистәсе
  9. Сəхəбиева Алинə Илнур кызы ТР, Мамадыш районы Көек-Ерыкса авылы
  10. Низамиева Рәмзилә Раим кызы ТР, Мамадыш районы Көек-Ерыкса авылы
  11. Юнысова Миннегөл Кыям кызы ТР, Мамадыш районы Түбән Яке авылы
  12. Сәхәпова Ләйсән Илдус кызы ТР, Мамадыш районы Урта Сон авылы
  13. Насибуллина Гөлия Хәниф кызы ТР, Мамадыш районы Усали авылы
  14. Гәрәева Гөлназ Гафур кызы ТР, Мамадыш районы Яңа Комазан авылы
  15. Хайбуллина Гөлсу Фәнил кызы ТР, Мамадыш районы, Берсут-Сукачи авылы

Менделеевск районы

  1. Муллагалиева Халидә Миннесаяф кызы ТР, Менделеевск
  2. Хафизова Гөлназ Рафкил кызы ТР, Менделеевск шәһәре
  3. Мәүлиева Рәхилә Миргазиян кызы ТР, Менделеевск шәһәре
  4. Закирова Роза Әхмәд кызы ТР, Менделеевск шәһәре

Минзәлә районы

  1. Шәмсетдинова Ландыш Ринат кызы ТР, Минзәлә шәһәре
  2. Галиева Лилия Альберт кызы ТР, Минзәлә шәһәре
  3. Ильина Миләүшә Әхтәм кызы ТР, Минзәлә шәһәре

Мөслим районы

  1. Нәбиева Ландыш Мөдәрис кызы ТР, Мөслим районы
  2. Хәкимова Гөлнара Шәрип кызы ТР, Мөслим районы Әмәкәй авылы
  3. Насретдинова Нәзирә Сабирҗан кызы ТР, Мөслим районы Әмәкәй авылы
  4. Имамова Розалия Миргазыян кызы ТР, Мөслим районы Мөслим авылы
  5. Салихова Гөлнур Тимергали кызы ТР, Мөслим районы Татар Бүләре авылы

Нурлат районы

  1. Сафина Роза Идрис кызы ТР, Нурлат шәһәре
  2. Ногъманова Ильдира Сәлимҗан кызы ТР, Нурлат шәһәре
  3. Әһлиуллин Аяз Илфат улы ТР, Нурлат районы Биккол авылы
  4. Әһлиуллина Гөлүсә Дамир кызы ТР, Нурлат районы Биккол авылы
  5. Мотыгуллина Лилия Габделхәй кызы ТР, Нурлат районы Зирекле авылы
  6. Гафиятуллина Гөлүсә Ильяс кызы ТР, Нурлат районы Кычытканлы
  7. Cәмәрханова Венера Әдип кызы ТР, Нурлат районы Яңа Әмзә авылы

Питрәч районы

  1. Яковлева Лидия Аркадий кызы ТР, Питрәч районы Керәшен Сәрдәсе авылы
  2. Дементьева Анна Павел кызы ТР, Питрәч районы Керәшен Сәрдәсе авылы
  3. Дементьева Дарья Николай кызы ТР, Питрәч районы Керәшен Сәрдәсе Авылы
  4. Галәветдинова Елена Николай кызы ТР, Питрәч районы Питрәч авылы
  5. Хәмзина Гөлназ Харис кызы ТР, Питрәч районы Шәле авылы
  6. Нәҗмиева Гөлнур Фәйзрахман кызы ТР, Питрәч районы Шәле авылы
  7. Җамалиева Тәнзилә Сәлим кызы ТР, Питрәч районы Шәле авылы

Саба районы

  1. Шакирҗанова Илсөяр Илдус кызы ТР, Саба районы
  2. Хәмитова Нәфсия Әнәс кызы ТР, Саба районы  Юлбат авылы
  3. Галимуллина Гөлсинә Наил кызы ТР, Саба районы Байлар Сабасы
  4. Гарипова Алия  ТР, Саба районы Байлар Сабасы
  5. Мостафина Гөлнара Рашат кызы ТР, Саба районы Байлар Сабасы
  6. Билалова Ләйсән Рәкыйп кызы ТР, Саба районы Байлар Сабасы
  7. Хәлилова Ләйсән Хорматулла кызы ТР, Саба районы Байлар Сабасы бистәсе
  8. Гилманова Фәнүзә Фәрит кызы ТР, Саба районы Байлар Сабасы бистәсе
  9. Әхмәтшина Зөлфия Рафис кызы ТР, Саба районы Иләбәр авылы
  10. Хафизова Азалия Рамиль кызы ТР, Саба районы Иләбәр авылы
  11. Әсәтова Алсу Марс кызы ТР, Саба районы Иләбәр авылы
  12. Хабибуллина Фирдәвес Тимерхан кызы ТР, Саба районы Иләбәр авылы
  13. Зәйнуллина Раушания Рафаэль кызы ТР, Саба районы Иштуган бистәсе
  14. Котдусова Нәзирә Шәфигулла кызы ТР, Саба районы Казанчи Бигәнәй авылы 
  15. Рәкыйпова Ләйсән Мөдәрис кызы ТР, Саба районы Килдебәк авылы
  16. Садыкова Фәнүзә Фәнәвил кызы ТР, Саба районы Олы Шыңар авылы
  17. Хадиева Гөлнара Әхмәт кызы ТР, Саба районы Олыяз авылы
  18. Хадеева Гөлфия Хашим кызы ТР, Саба районы Олыяз авылы
  19. Хадиева Зилия Илфар кызы ТР, Саба районы Олыяз авылы
  20. Мифтахова Вәсилә Хәмит кызы ТР, Саба районы Өтернәс авылы
  21. Мансурова Ания Рамил кызы ТР, Саба районы Пүкәл вылы
  22. Мөхәмәтханова Гүзәлия Миннехан кызы ТР, Саба районы Сатыш авылы
  23. Билалова Илсөя  ТР, Саба районы Сатыш авылы
  24. Әскәров Нияз Миннегаян улы ТР, Саба районы Туктар авылы
  25. Мухаметзянова Ләйсән Дамир кызы ТР, Саба районы Шәмәрдән авылы
  26. Галиакберова Резеда Хатип кызы ТР, Саба районы Шәмәрдән авылы
  27. Арстамбекова Гөлназ Мансур кызы ТР, Саба районы Эзмә авылы
  28. Җиһаншина Нәфисә Солтанәхмәт кызы ТР, Саба районы Эзмә авылы

Сарман районы

  1. Гарифуллина Ландыш  ТР, Сарман районы Җәлил поселогы
  2. Нурияхметова Фәнзия Сәнагать кызы ТР, Сарман районы Иске Минзәләбаш авылы

Теләче районы

  1. Сабирҗанова Энҗе Гафур кызы ТР, Теләче районы
  2. Хәсәнова Альбина Мөбәрәкҗан кызы ТР, Теләче районы Алан авылы
  3. Мөхәммәтшина Гөлфия Исмәгыйль кызы ТР, Теләче районы Баландыш ав
  4. Нәҗипова Миләүшә Хәбибрахман кызы ТР, Теләче районы Баландыш авылы
  5. Газизова Рузалия Шамил  кызы ТР, Теләче районы Олы Мишә авылы
  6. Рәхмәтуллина Наилә Васил кызы ТР, Теләче районы Сауш авылы
  7. Дәүләтшина Алисә Нурислам кызы ТР, Теләче районы Ямбулат авылы

Тәтеш районы

  1. Галиуллина Миләүшә Рөстәм кызы ТР, Тәтеш шәһәре

Тукай районы

  1. Каримова Гөлназ Ринат кызы ТР, Тукай районы Биклән авылы
  2. Сәетгәрәева Рәзинә Гәбделбәр кызы ТР, Тукай районы Биклән авылы
  3. Сәлимова Флүзә Мирзанур кызы ТР, Тукай районы Боерган
  4. Бәхтиева Зилфирә Мөбәрәкҗан кызы ТР, Тукай районы Иске Абдул авылы
  5. Шакирова Гөлфинә Рәҗәп кызы ТР, Тукай районы Иске Байлар авылы
  6. Гилманова Гөлфая Әнәс кызы ТР, Тукай районы Иске Дөреш авылы
  7. Музафарова Светлана Зөфәр кызы ТР, Тукай районы Иске Җирекле
  8. Закирова Алия Мансур кызы ТР, Тукай районы Иштирәк авылы
  9. Мингалиева Зөлфия Язкәр кызы ТР, Тукай районы Күктәк-Мирсәет
  10. Харисова Илнара Гафур кызы ТР, Тукай районы Мерәс авылы
  11. Фәртдинова Лидия Илья кызы ТР, Тукай районы Мәләкәс
  12. Салихова Гөлшат Илдус кызы ТР, Тукай районы Мусабай-Завод
  13. Габидуллина Гөлшат Гыйльмегаян кызы ТР, Тукай районы Новотроицк
  14. Хәбирова Гөлназ Рәдис кызы ТР, Тукай районы Новый бистәсе
  15. Межуева Эльвира Ришат кызы ТР, Тукай районы Татарстан поселогы
  16. Загрутдинова Гөлсинә Гасимовна ТР, Тукай районы Татарстан поселогы
  17. Шәвәлиева Гөлназ Мәгсүм кызы ТР, Тукай районы Татарстан поселогы
  18. Сәгъдиева Рамилә Минненәзир кызы ТР, Тукай районы Теләнче Тамак авылы
  19. Газимова Зилия Фәнил кызы ТР, Тукай районы Түбән Суык-Су авылы
  20. Галиәхмәтова Энҗе Рафик кызы ТР, Тукай районы, Калмия авылы

Түбән Кама районы

  1. Халиуллина Әлфия Әхмәт кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  2. Тараканова Вәсилә Кәүсәр кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  3. Гыймранова Зәрия Мөгавия кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  4. Колмөхәммәтова Зөлфия Эдуард кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  5. Мәсәллимова Мәүлия Минвәли кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  6. Афонова Ольга Николай кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  7. Кәримова Ралия Гатау кызы ТР, Түбән Кама шәһәре
  8. Мирхазова Нурзия Рашит кызы ТР, Түбән Кама шәһәре

Чирмешән районы

  1. Муксинова Галия Латыйп кызы ТР, Чирмешән районы Иске Кади 
  2. Газимҗанова Ралия Габбас кызы ТР, Чирмешән районы Лашман авылы
  3. Мәссәрова Гөлназ Җәүдәт кызы ТР, Чирмешән районы Түбән Кәминкә авылы

Чүпрәле районы

  1. Хөсәенова Юлия Герман кызы ТР, Чүпрәле районы Иске Шәйморза авылы

Ютазы районы

  1. Әхмәдишина Алинә Илдус кызы ТР, Ютазы районы Урыссу бистәсе

Яңа Чишмә районы

  1. Миначева Айсинә Ирек кызы ТР, Яңа Чишмә районы Тубылгытау
  2. Халиуллина Гөлфия Ринат кызы ТР, Яңа Чишмә районы Тубылгытау
  3. Гыйлметдинова Илүзә Ильдар кызы ТР, Яңа Чишмә районы Чертуш авылы
  4. Абдуллина Камилә Фәрит кызы ТР, Яңа Чишмә районы Чертуш авылы
  5. Саттарова Лилия Ренат кызы ТР, Яңа Чишмә районы Чертуш авылы
  6. Минабутдинова Динара Расых кызы ТР, Яңа Чишмә районы Чертуш авылы
  7. Мусина Рәмзия Рафик кызы ТР, Яңа Чишмә районы Чертуш авылы

Яшел Үзән районы

  1. Җамалиева Лилия Илгиз кызы ТР, Яшел Үзән шәһәре
  2. Ильясова Миннәзия Тимергали кызы ТР, Яшел Үзән шәһәре
  3. Насыйбуллина Фәнзилә Габбаз кызы ТР, Яшел Үзән шәһәре
  4. Садыйкова Алсу Рәшит кызы ТР, Яшел Үзән районы 
  5. Маннапова Динә Дамир кызы ТР, Яшел Үзән районы Әйшә бистәсе
  6. Сәйфетдинова Рәзинә Барый кызы ТР, Яшел Үзән районы Мулла Иле авылы
  7. Тимершина Рәмилә Рәхим кызы ТР, Яшел Үзән районы Норлат авылы

Бәйгенең оештыручылары Татарстан китап нәшрияты һәм Татнетны үстерү фонды әлеге исемлектәге барлык финалистларны да тантанада көтеп калалар. Бәйгедә катнашкан мәктәп укучыларын укытучылары яисә ата-аналар озатып алып килә алырлар, район мәгариф бүлеге һәм мәктәп җитәкчелеге район/мәктәп данын яклаган укытучыларны һәм укучыларны тантанага алып бару һәм алып кайту өчен транспорт мәсьәләсен хәл итәргә ярдәм итәр, дип ышанып калабыз.

© "Татнетны үстерү фонды" коммерцияле булмаган оешмасы, 2013-2019. Барлык хокуклар якланган

Адрес: 420021 Казан шәһәре, Габдулла Тукай урамы, 84А
Телефон: +79656006453, +79600456353